وب سایت تکنومارکر اخبار تکنولوژی اخبار موبایل و فناوری بهترین وب سایت خبری تکنولوژی خودرو اخبار علمی برنامه نویسی هوش مصنوعی اخبار تکنومارکر فناوری اطلاعات اخبار فناوری اخبار تکنولوژی تکنومارکراخبار فناوری جدید

درآمد ۵۰ میلیونی واحدهای خوداشتغالی روستایی با انکوباتورهای EIG

به گزارش بازرگانی تکنومارکر - ، دستگاه‌های جوجه کشی که برای هچ تخم‌های نطفه‌دار و تولید جوجه‌های یک روزه به کار گرفته شده، از جمله مهمترین تجهیزات صنعت دام و طیور برای امنیت غذایی کشور محسوب می‌شوند. با توجه به اهمیت این مساله سالانه ۱۱ میلیون دلار از واردات کشور به دستگاه‌های جوجه کشی اختصاص می‌یابد.

یکی از مهمترین قابلیت‌های ماشین‌های جوجه درآوری بهترین برندهای دنیا هوش مصنوعی است که باعث افزایش راندمان و بازدهی آنها و البته ارجحیت آنها نسبت به دستگاه‌های ایرانی می‌شود.

با توجه به اهمیت این مساله و برای نخستین بار در کشور ، گروه صنعتی اسکندری با همکاری اساتید دانشگاه صنعتی ارومیه اقدام به طراحی و تولید دستگاه‌های جوجه کشی با قابلیت هوش مصنوعی و منطق فازی کرده است. با استفاده از هوش مصنوعی دستگاه‌های جوجه کشی EIG قادر هستند دما و رطوبت جوجه کشی را به صورت هوشمند کنترل کنند. این قابلیت منجر به افزایش قابل توجه راندمان دستگاه های جوجه کشی EIG می‌شود.

با استفاده از نسل جدید دستگاه‌های جوجه کشی که از هوش مصنوعی و پروتکل فازی برای کنترل دما و رطوبت استفاده می‌کنند، امکان تهیه جوجه‌های یک روزه به صورت انبوه در فارم‌ها و مرغداری‌های سراسر کشور و در مناطق جغرافیایی و اقلیم های مختلف وجود دارد.

با بهره گیری از هوش مصنوعی دستگاه های جوجه کشی قادر هستند از انواع پرندگان مختلف مانند پرندگان تزئینی گران‌قیمت با دقت بسیار بالایی جوجه کشی کنند. با بکارگیری این قابلیت دستگاه جوجه کشی قادر است از انواع پرندگان مانند شترمرغ، بلدرچین، کبک، بوقلمون، اردک، غاز و قرقاول استفاده کند.

مهندس اسکندری مدیر فروش گروه صنعتی اسکندری در زمینه اشتغال زایی این واحد صنعتی می‌گوید: به‌صورت مستقیم به ازای هر دستگاه جوجه کشی که این واحد صنعتی تولید می‌کند، دو شغل ایجاد می‌شود. با استفاده از این دستگاه ها می توان در کارگاه های متوسط و کوچک برای جوجه کشی و پرورش انواع پرنده مانند کبک، بوقلمون و بلدرچین استفاده کرد.

گروه صنعتی اسکندری به عنوان بزرگترین واحد تولیدکننده دستگاه‌های جوجه کشی در کشور، تولیدکننده نمونه‌های مختلف از دستگاه جوجه کشی خانگی  و دستگاه جوجه کشی صنعتی بزرگ تا ۱۰ هزار تخم می باشد که این محصولات به کشورهای همسایه مخصوصا کشورهای همسایه عربی و آسیای میانه صادر می‌شود.

به گفته مدیر فروش گروه EIG، از دستگاه جوجه کشی ارزان قیمت خانگی این کارخانه نیز می توان برای جوجه کشی از انواع پرندگان اهلی و زینتی استفاده کرد. بر اساس برآوردها یک واحد خوداشتغال روستایی با بکارگیری این دستگاه ها در جوجه کشی بوقلمون می تواند درآمد ۵۰ میلیون تومانی کسب کرد.

مهندس اسکندری افزود: ۹۰ درصد دستگاه های جوجه کشی خانگی خاص این کارخانه برای جوجه کشی از انواع پرندگان زینتی مانند طوطی، طاووس و کاسکو با قیمت و شرایط خاص به کشورهای عرب حوزه خلیج فارس فروخته می‌شوند. اکثر باغ وحش های کشور مجهز به این دستگاه های جوجه کشی هستند و از آن ها برای جوجه کشی از پرندگان شکاری مانند شاهین و عقاب در باغ وحش‌ها استفاده می‌شود.        

با اضافه شدن این قابلیت به دستگاه‌های جوجه کشی ایرانی انتظار می رود که واردات ۱۱ میلیون دلاری این دستگاه ها از کشورهای خارجی رفته رفته کاهش یافته وروند معکوس به خود بگیرد. گروه صنعتی اسکندری با تولید دستگاه‌های جوجه کشی با قابلیت‌های بسیار متنوع و روز دنیا مفتخر به کسب عنوان واحد برتر تولیدی سال ۹۵ از خانه صنعت شده است.

مطالب مشابه
نظر خود را ارسال کنید

وب سایت تکنومارکر اخبار تکنولوژی اخبار موبایل و فناوری بهترین وب سایت خبری تکنولوژی خودرو اخبار علمی برنامه نویسی هوش مصنوعی اخبار تکنومارکر فناوری اطلاعات اخبار فناوری اخبار تکنولوژی تکنومارکراخبار فناوری جدید

جوجه,دستگاه,دستگاه‌های,برای,استفاده,صنعتی,پرندگان,اسکندری,می‌شود,کشور,مصنوعی,گروه,انواع,واحد,مانند,کشورهای,قابلیت,تولید,مختلف,میلیون,قادر,توجه,هستند,کنند,صورت,کنترل,رطوبت,فازی,مهندس,کارخانه,خانگی,قیمت,زینتی,روستایی,رفته,درآمد,همسایه,تولیدکننده,مدیر,ایرانی,کبک،,فروش,توان,عنوان,بوقلمون,بکارگیری,بسیار,روزه,دنیا,اهمیت,جوجه‌های,مساله,افزایش,قابلیت‌های,می‌شوند,صنعت,مهمترین,آنها,واردات,راندمان

گزارش بازرگانی تکنومارکر دستگاه‌های جوجه برای تخم‌های نطفه‌دار تولید جوجه‌های روزه گرفته شده، جمله مهمترین تجهیزات صنعت طیور برای امنیت غذایی کشور محسوب می‌شوند توجه اهمیت مساله سالانه میلیون دلار واردات کشور دستگاه‌های جوجه اختصاص می‌یابد مهمترین قابلیت‌های ماشین‌های جوجه درآوری بهترین برندهای دنیا مصنوعی افزایش راندمان بازدهی آنها البته ارجحیت آنها نسبت دستگاه‌های ایرانی می‌شود توجه اهمیت مساله برای نخستین کشور گروه صنعتی اسکندری همکاری اساتید دانشگاه صنعتی ارومیه اقدام طراحی تولید دستگاه‌های جوجه قابلیت مصنوعی منطق فازی کرده استفاده مصنوعی دستگاه‌های جوجه قادر هستند رطوبت جوجه صورت هوشمند کنترل کنند قابلیت منجر افزایش قابل توجه راندمان دستگاه جوجه می‌شود استفاده جدید دستگاه‌های جوجه مصنوع

تمام حقوق سایت محفوظ است